Виробничі потужності

ПрАТ «ШУ «Покровське» розташоване у Донецькому кам'яновугільному басейні, за 13 км від м. Покровська Донецької області. Промислові запаси вугілля – понад 200 мільйонів тонн. Перший пусковий комплекс було введено в експлуатацію у грудні 1990 року. У березні 1992 року було видано на-гора перший мільйон тонн вугілля, а грудні 1993 року було освоєно проектну потужність – 1,8 мільйонів тонн на рік.

Розміри шахтного поля з простягання - 16 км, з падіння - до 7 км. У його межах один пласт d4 потужністю 0,9-2,15 м з промисловими запасами близько 200 млн тонн, кут падіння пласта 2-8 град., марка вугілля К (коксівний). Шахтне поле розкрито центрально-здвоєними головним і допоміжним стволами на головному проммайданчику, повітроподаючим і вентиляційними стволами, а також скопово-вентиляційним і повітропадаючим стволами на проммайданчику №2. Система розробки - довгими стовпами по простяганню та повстанню, схема провітрювання комбінована. Пласт небезпечний за раптовими викидами вугілля, породи та газу, вибухами вугільного пилу.

У шахтоуправлінні використовують новітнє обладнання, оснащене потужними приводами, блоками, системою електроніки. Поряд з вітчизняними комбайнами КСП-42 та КСП-43 експлуатується обладнання закордонного виробництва: комбайн компанії JOY (США), комбайни серії МВ та конвеєри SZK та PZF (Чехія), високонапірна насосна станція КАМАТ та ґрунтопіддирочні машини типу EL-160S. Для буріння та встановлення анкерів застосовуються німецькі агрегати типу BAS, RAMBOR, що забезпечують спільно з технологією спорудження литої смуги із спеціальної швидкотвердіючої суміші формування комбінованої охоронної системи для повторного використання виробок. На зміну монорейковим дорогам типу ДМКЛ прийшли чеські грунтові та підвісні дизельні локомотиви DLZ-110F, Р70. Це дозволило оперативно доставляти гірничошахтне обладнання та матеріали одночасно на очисні, підготовчі та допоміжні ділянки. З метою забезпечення безпечної технології ведення робіт проводиться підтримка гірничих виробок шляхом зведення жорстких навколоштрекових смуг на основі цементно-мінеральної суміші БІ-кріплення. Підготовка та відпрацювання виїмкових полів проводиться з повним комплексом заходів провітрювання, дегазації та утилізації шахтного газу метану. Для транспортування гірничої маси магістральними виробками застосовуються стрічкові конвеєри 1Л-120, 2ЛТ-100У, дільничними очисними - 2ЛТ-100У, підготовчими - 1Л-100У-01, ЛТП-800. Гірська маса видається на поверхню скіповим підйомом, транспортується похилими галереями для переробки в концентрат на збагачувальній фабриці з подальшим відвантаженням у залізничні вагони.

Показатели добычи за период 1991-2011 гг.

Показатели добычи за период 1991-2011 гг.